Brzoza energetyczna

Jedną z roślin, które można uprawiać na gruntach o niskiej jakości i dzięki którym można wejść na rynek biomasy, jest brzoza energetyczna. To gatunek, który dobrze nadaje się do tego typu uprawy ze względu na szybki wzrost i łatwość zasiewu.

Oferowana jest przez nas również wycinka samosiejek oraz zakrzaczeń - dzięki wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu możliwa jest także wycinka drzew. Ponadto, nasz zespół składa się z doświadczonych osób, które znają się na swoim fachu. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi możliwościami oraz rozpoczęcia współpracy!

 

Na czym to polega

Uprawa szybko rosnących drzew ma na celu uzyskanie biomasy, która składa się z odpadów z produkcji rolnej i leśnej. Po kilku latach drzewa nadają się już do ścięcia, dzięki czemu można je stosunkowo szybko przerobić na biomasę. W tym samym czasie rosną już kolejne rośliny, które będą przeznaczone na materiał opałowy.

 

Wymagania gatunku

Brzoza energetyczna dobrze sprawdza się w takich plantacjach właśnie ze względu na swoje niewielkie wymagania dotyczące warunków wzrostu. Niskie wymagania glebowe sprawiają, że można ją posadzić właściwie w każdym miejscu. W przypadku jeżeli nie masz czasu nawet na tak niewymagający gatunek jak brzoza, to nasza firma może zająć się kompleksową obsługą plantacji. Dzięki naszym usługom uprawa na wiele lat pozostanie doskonałym źródłem energii odnawialnej.

MASZ PYTANIA?Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu obsługi zgłoszenia, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych.
Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.

KONTAKT

HESER Sp. z o.o.
Dorotowo 64 11-034 Stawiguda

504 306 383

biuro@heser.pl