Wierzba energetyczna

Dzięki wielu próbom i krzyżówkom udało się uzyskać roślinę, jaką jest wierzba energetyczna. Ten gatunek charakteryzuje się bardzo szybkim przyrostem i został uznany za świetne źródło energii odnawialnej.!

 

Zastosowanie rośliny i szczegóły uprawy

O jej popularności zadecydował przede wszystkim fakt, że można produkować z niej materiały opałowe, które wytwarzają stosunkowo dużo ciepła. Wierzba jednak swoją sławę zyskała także między innymi ze względu na niewielkie wymagania co do gleby i klimatu. Mimo to należy też pamiętać, aby dostarczyć tej roślinie dużo wody. Najlepiej sadzić ją na terenach podmokłych, na których nie dałyby sobie rady inne gatunki.

 

Pomysł dla każdego

Wierzba energetyczna to inwestycja, która może sprawnie funkcjonować zarówno w przypadku dużego biznesu, nastawionego na masową produkcję, jak i w przypadku indywidualnych gospodarstw, które chcą produkować opał na własny użytek. Dobrze prowadzona plantacja może rosnąć przez wiele lat, dostarczając właścicielowi dużej ilości materiału na biomasę.

 

 

MASZ PYTANIA?Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu obsługi zgłoszenia, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych.
Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.

KONTAKT

HESER Sp. z o.o.
Dorotowo 64 11-034 Stawiguda

504 306 383

biuro@heser.pl