Topola energetyczna

Jeżeli chcesz wejść na rynek biomasy, ale boisz się inwestycji w egzotyczne rośliny, to topola energetyczna może okazać się najlepszym wyborem. Stanowi ona naturalny element krajowego drzewostanu, dlatego łatwiej można przewidzieć skutki jej uprawy oraz problemy z nią związane.

 

Cechy rośliny i jej pielęgnacja

Roczne przyrosty topoli energetycznej to około dwóch lub trzech metrów. Takie tempo wzrostu rośliny gwarantuje więc szybkie zbiory i produkcję materiałów opałowych. Dzięki tym zaletom stała się też jednym z popularniejszych źródeł ekologicznej energii. Dodatkowo doskonale odnajduje się ona nawet na tych mniej żyznych glebach. Koszty jej uprawy są stosunkowo niskie, a pielęgnacja wyjątkowo łatwa.

 

Dbałość o środowisko

Dobrze prowadzona plantacja topoli to wieloletnie źródło opału nie tylko przeznaczonego na sprzedaż, ale także do użytku prywatnego. Wybór biomasy zamiast na przykład węgla to pierwszy krok na drodze do czystego powietrza i troski nie tylko o naturę, ale też i własne zdrowie.

 

MASZ PYTANIA?Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu obsługi zgłoszenia, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych.
Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.

KONTAKT

HESER Sp. z o.o.
Dorotowo 64 11-034 Stawiguda

504 306 383

biuro@heser.pl